کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

برای آموزش زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

برای آموزش زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

سوالی که بارها و بارها از استادان زبان پرسیده می شود! در این مقاله انتخاب های کلی شما برای آموزش زبان بررسی می شود و راه کارهایی ارائه می کنیم.

یادگیری زبان کار آسانی است. مهمترین کاری که بایستی در ابتدا انجام دهید این است که تصمیم بگیرید روزانه مقداری از وقت خود را برای یادگیری زبان کنار بگذارید. برای شروع 15 الی 30 دقیقه کافی است. کم کم بهتر است این زمان را تا 60 الی 90 دقیقه افزایش دهید. اولین قدم شرکت در آزمون تعیین سطح است. با دانستن سطح کنونی زبان خود می توانید به طور آگاهانه در مسیر یادگیری زبان قدم بردارید. آغاز یادگیری شما با توجه به شرایط کاری و زندگی شخصیتان می تواند از هرکدام از روش های زیر (و یا ترکیبی از آنها) صورت بگیرد. با مطالعه ی توضیحات هر روش، بهترین مسیر یادگیری را برای خود تعیین کنید.

 1. کلاس های گروهی مجازی (آنلاین/اینترنتی)
 2. کلاس های ترمیک یا دوره ای آموزشگاه ها (حضوری)
 3. آموزش مکاتبه ای (پکیج آموزشی + ارتباط تلفنی با استاد)
 4. کلاس های خصوصی

1- کلاس های مجازی:

 

وبسایت آموزش انلاین زبانینو 

منظور از آموزش مجازی استفاده از کامپیوتر، موبایل و یا تبلت جهت برقراری ارتباط اینترنتی بین زبان آموز و استاد زبان می باشد. زبان آموزان می توانند برای یادگیری زبان از دو روش همزمان و غیر همزمان و یا ترکیبی از این دو استفاده کنند.

الف) روش یادگیری همزمان: (synchronous learning)

به ارتباط همزمان استاد و زبان آموز از طریق نرم افزار ویدیو کنفرانس و یا نرم افزارهای کلاس مجازی با قابلیت ارتباط (chat) متنی، صوتی، ویدیویی، مکالمه جمعی، وایت برد مجازی جهت نوشتن و یا به اشتراک گذاشتن عکس، اسلاید، صفحات pdf، فایل ویدیویی روش یادگیری همزمان می گویند. نرم افزارهای مطرح با قابلیت synchronous learning عبارتند از

 Adobe Connect, Wiziq, Skype, WebEx, Mumble, BigBluebutton, ooVoo, CometChat

برای استفاده از روش همزمان و شرکت در مکالمه صوتی یا ویدیویی می بایست حداقل سرعت اینترنت شما 256kbps باشد. البته سرعت 512kbps توصیه می شود. (با نرم افزارهای خاصی مانند mumble می توان با سرعت پایینترهم در مکالمات صوتی شرکت کرد)

وبسایت آموزش انلاین زبانینو 

ب) روش یادگیری غیر همزمان: (asynchronous learning)

در این روش ارتباط بین استاد و زبان آموز به صورت غیر همزمان و توسط LMS (سیستم مدیریت یادگیری)، وبسایت و یا نرم افزارهای دیگر انجام می گیرد. قابلیت های مورد استفاده در این روش عبارتند از انجمن (پرسش و پاسخ) ، سیستم تبادل پیام، آزمون آنلاین، دریافت کارنامه، نظرسنجی، تمارین تعاملی، ارسال ایمیل، وبلاگ و ویکی (wiki).

مزایا ی روش مجازی:

 • عدم نیاز به ایاب و ذهاب (ارتباط و دسترسی فقط به شکل اینترنتی)
 • دسترسی سریع به منابع آموزشی
 • امکان استفاده از امکانات کلاس در هر ساعت از شبانه روز
 • هزینه قابل ملاحضه در مقابل کلاس های حضوری

Button


2- خودآموزی یا self-study (مطالعه ی شخصی بدون راهنمایی استاد)

وبسایت آموزش انلاین زبانینو 

بسیاری از زبان آموزان به دلائل مختلف روش خودآموزی را در پیش می گیرند. در این روش ارتباط مستقیم بین زبان آموز و استاد زبان وجود ندارد و تقویت مهارت های زبان از طریق مطالعه منابع آموزشی و مشاهده یا گوش دادن به فایل های صوتی و ویدیوی صورت می گیرد. بسیاری از زبان آموزان به دنبال دانستن منابع مفید یادگیری زبان و همچنین روش های مناسب برای این امر هستند. در اینجا به طور خلاصه به این موارد اشاره می کنیم.

 • معرفی کتاب های مناسب برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی
 • استفاده از نرم افزارهای آموزش زبان توسط کامپیوتر
 • استفاده از اپلیکیشن های آموزشی برای موبایل و تبلت
 • استفاده از سایت های رایگان آموزش زبان

در ضمن دروس آموزش زبان زبان آنلاین به همراه فایلهای صوتی، تصویری و ویدیویی روی وب سایت قرار گرفته و شما می توانید یادگیری زبان را از این طریق آغاز کنید.


3- کلاس های ترمیک یا دوره ای در آموزشگاه های زبان (حضوری)

کلاس های ترمیک رایج ترین کلاس هایی هستند که در آموزشگاه های زبان برگزار می شود. تعداد زبان آموزان  در این کلاس ها معمولاً بین 6 الی 20 نفر است و جلسات به صورت عادی (2 جلسه در هفته)، نیمه فشرده (3 جلسه در هفته) و فشره (4 یا 5 جلسه در هفته) تشکیل می شود. کتاب های مورد استفاده برای بزرگسالان یکی از course book های آمریکایی (American) یا بریتیش (British) است:

American: Top Notch and Summits, Four Corners, American English File, Interchange, American Headway
British: English Result, English File, Cutting Edge, New Headway Plus

یک نکته ی قابل توجه این است مهمترین عامل در یادگیری بهتر و پیشرفت خود شما هستید و نه کتاب!

وبسایت آموزش انلاین زبانینو 

معایب کلاس های ترمیک:

 • اتلاف وقت و هزینه در ایاب و ذهاب از محل کار یا سکونت تا آموزشگاه
 • هزینه ی بالای بعضی آموزشگاه ها

4- کلاس خصوصی زبان (حضوری یا مجازی)

 

منظور کلاس های خصوصی یک تا سه نفره است که ممکن است به صورت حضوری و یا مجازی برگزار می شود. این کلاس ها مناسب زبان آموزانی است که به سبب مشغله کاری نمی توانند در ساعات مشخصی در موسسات حضور یابند و یا اینکه قصد دارند زبان انگلیسی خود را در زمانی کمتر و یا با بازدهی بیشتر تقویت کنند.

مزایا:

 • زمانی که هر زبان آموز می تواند با استاد و دیگر زبان آموزان تعامل داشته باشد بیشتر است و این می تواند به بهبود کیفیت آموزش و یادگیری بهتر بیانجامد.
 • استاد شرایط آموزش را با نیازهای زبان آموز منطبق می سازد.

معایب:

 • هزینه ی بالا کلاس خصوصی حضوری (بین 30 تا 100 هزارتومان) برای 90 دقیقه کلاس

 

بدون نظر

اضافه کردن بررسی خود

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.