کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

روش‌هایی کارآمد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

روش‌هایی کارآمد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

روش‌هایی کارآمد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

پیش از این که تعداد آموزشگاههای زبان بسیار معدودتر بود و یا بعضاً در بعضی نقاط اصلاً وجود نداشت،
فراگیری زبان از طریق مدارس و یا توسط خود خانواده  انجام می‌شد.
ولی امروز با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی، روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، بسیار سهل و قابل دسترس است. با لحاظ کردن اینکه علاوه بر کمیت، در کیفیت آموزش و یادگیری هم پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته است   .
در این مقاله 5 روش تاثیرگذار یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان برای شما گفته شده، زمانیکه بتوانید این 5 کلید طلایی را بعنوان برنامه اصلی در برنامه‌های روزمره خودتان مدیریت کنید
مطمئناً به هدف اصلی خود یعنی یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان خواهید رسید.

focus 300x210 - روش‌هایی کارآمد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

1- روی مسائل مهمتر تمرکز کنید

در آشفته بازار دنیای کنونی که پر شده از فعالیت‌های مختلف، شاید برخی از این فعالیت‌ها بدون هدف و بی برنامه انجام می‌شود و هرسال هم بدتر از زمانهای گذشته اتفاق می افتد.
امروزه ذهن ما درگیر بسیاری از مسائل است که اهمیت چندانی هم برای درگیری ذهنی ندارد  ولی از اینکه چقدر فضایی از ذهن ما را درگیر خود کرده است بی اطلاعیم.
یکی از روشهای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ، می‌تواند همین دور ریختن مسائل بی اهمیت از ذهنمان باشد به گونه‌ای که تمام هدف، فکر و ذهن ما باید درگیر فراگیری زبان جدید باشد تا بتوان در مدت زمان بسیار کم بیشترین بازدهی را داشت.
چرا که هرچه بیشتر بر روی موضوعی متمرکز شوید، با کیفیت‌تر و سریع‌تر می‌توانید انجامش دهید. اگر  در برنامه‌های خود با هدف و برنامه ریزی پیش بروید حتماً در استفاده از وقتتان صرفه جویی خواهید کرد.
گاهی اوقات غرق شدن و آشفتگی در کارها باعث می‌شود که نتیجه مطلوبی بدست نیاورید. لذا، پس می‌توان برای کسب موفقیت،  تمرکز بیشتری بر روی هدف داشت و به فعالیت‌های کمتر و بهتر متمرکز شد و این شرط مهمی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان است.

2- اهمیت و اولویت بخشی به یادگیری زبان در ذهن

پیش از این بسیاری از خانواده‌ها سعی می‌کردند فرزندانشان را در ایام تابستان در کلاس‌های زبان انگلیسی ثبت نام کنند یا بسیاری از افراد بزرگسال که می‌خواستند زبان انگلیسی را یادبگیرند، همیشه بدنبال وقت خالی برای یادگیری زمان بودند.
این افراد انتظار داشتند که زبان انگلیسی را در کمترین زمان یاد بگیرند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که وقتی یادگیری بعنوان دغدغه اصلی فکر شما باشد دیگر نیاز نیست به دنبال وقت خالی برایش بگردید، فرصت کافی برایش ایجاد می‌کنید!
اگر یادگیری زبان انگلیسی، اولین کار روزانهٔ شما باشد؛ این کار در ذهنتان در صدر کارهای پراهمیت روزانه قرار خواهد گرفت.
با این کار، احتمال اینکه در زمان‌های تلف شده  و کوچک، یادگیری زبان انگلیسی را انجام بدهید، نیز بالاتر می‌رود.

3- تغییر عادت‌های غیر مفید به عادتهای مفید

یکی دیگر از کلیدهای طلایی که باعث می‌شود ما در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان موفق باشیم تغییر عادتهای غلط و و غیر مفید به عادتهای مفید و سالم است.
شاید تصور کنید هر انسانی بر اساس علایق خود عادتهایی دارد،  ولی اثبات شده است که همین عادتهای غلط چقدر می‌تواند درپیشرفت افراد،  سمی باشد.
بعنوان مثال می‌توان به برخی از این عادت‌های غلط و ناسالم اشاره کرد: به محض بیدار شدن از خواب به سراغ تلویزیون ویا تلفن همراه خود می‌رویم وتقریبا چند ساعتی خود را درگیر این عادت می‌کنیم.
درست است که این عادت‌های غلط، باعث می‌شود مدت زمان زیادی تلف شود اما می‌توان با مدیرت نحوهٔ شکل گیری آنها، عادت‌های غیر مفید را به عادتهای مفید تغییر داد.

4- در خواب انگلیسی بیاموزید

حالا  نوبت این رسیده است  که درجهٔ اهمیت زبان انگلیسی را برای خود بالا ببرید، یکی دیگر از روشهای طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ، مطالعهٔ زبان انگلیسی، شب، قبل خواب و در هنگام صبحگاه است این روش تضمین می‌کند که هرروز حداقل زمانی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.
حتی اساتید اهل فن نیز، بهترین زمان یادگیری زبان را شبها قبل از خواب می‌دانند. این تجربه بارها و بارها از زبان بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی هم بدست آمده که چقدر در نوع یادگیری و مدیریت زمان  برایشان تأثیر گذار بوده است.
البته، اهمیتی ندارد که روزتان چقدر پر مشغله و فشرده است،   مطالبی که شب گذشته خوانده‌اید و یا فرا گرفته‌اید،  می‌تواند  ذهنتان را برای  یادگیری در کمترین زمان ممکن  تقویت کند.
در این روش تکرار هم می‌تواند بسیار اثر گذار باشد و  یکی از مهم‌ترین عناصر یادگیری زبان انگلیسی بشمار می‌رود.
فراگیران زبان انگلیسی می‌توانند با تکرارسریع مطالبی که از شب قبل فرا گرفته‌اند میزان درصد یادگیری خود را بالاببرند و در امر فراگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کم به موفقیت بیشتری برسند.

5- یادگیری زبان انگلیسی بطور منسجم

در پی راهکارهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان گفته شد ، یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه  انسجام و عجله نکردن در  یادگیری است.
اگر برای یادگیری زبان انگلیسی، همیشه و در همه حال تلاش خود را ادامه دهید و پیشرفتتان برای شما در اولویت  باشد، انگیزهٔ شما بیشتر می‌شود و درنهایت یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان ، دست نایافتنی نخواهد بود.
این روش  به ذهن شما یادآوری می‌کند که یادگیری زبان انگلیسی از درجهٔ اهمیت بالایی برخوردار است.
اگر یادگیری زبان انگلیسی، اولین کار روزانهٔ شما باشد؛ این کار در ذهن شما در صدر کارهای پراهمیت روزانه قرار می‌گیرد.
با این روش، احتمال اینکه در زمان‌های مرده و مخفی زبان انگلیسی را بیاموزید بیشتر است.

6- پیشنهاد آخر برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان؛ ایمیل‌هایتان را به انگلیسی بنویسید

اگراز آن دسته افرادی هستید،  که روزانه چندین بار ایمیل شخصیتان  را چک می‌کنید
یکی دیگر از راهکاری کمک کننده برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان می‌تواند مکاتبه انگلیسی با افرادی که فکر می‌کنید زبان انگلیسی‌شان قوی است، باشد. غالباً اساتید دانشگاه،  دانشجویان، تجار و بازرگانان از این دسته هستند.
برای تبادل اطلاعات و ارتباطات با دیگران به زبان انگلیسی  «لینکدین» (شبکه اجتماعی بر اساس روابط تجاری) به شما پیشنهاد می‌شود، در  این روش شما می‌توانید  پیامک‌هایی  را که به افراد مختلف ارسال می‌کنید مورداستفاده قرار دهید.

 

بدون نظر

اضافه کردن بررسی خود

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.